П`ятниця, 19.04.2024, 21:55

Наша історія

Заклад дошкільної освіти № 6 «Сонечко» Гадяцької міської ради

Довгий час промисловість міста Гадяч була пов’язана з переробкою сільськогосподарської продукції, а з далекого, 1958 року, коли вперше на території Гадяччини відкрили підземні кладові нафти та газу, місто перетворилося на промислове. До міста потягнулась молодь. Великий загін робітників, інженерно – технічних працівників, службовців приїхав на роботу. Кількість населення збільшується, народжуються діти, зростає потреба в дошкільних навчальних закладах.

В 1971 році  Гадяцькому цегельному заводу Полтавського облміжколгоспбуду  на засіданні виконкому Гадяцької міської ради депутатів трудящих було виділено земельну ділянку, за рахунок відрізки її від прилеглих садиб, для будівництва дитячого садка № 6.

Заклад дошкільної освіти № 6 «Сонечко» вперше відчинив двері для малят 1 листопада 1975 року. (Фото 1) Очолювала дитячий садок, з 1975 по 1978 роки, Т.М. Мартинюк, яка мала педагогічну освіту. Приміщення садочка було розраховане на 3 групи  (1 група раннього віку та 2 групи дошкільного віку): світлі і просторі, кожна з них естетично оформлена, мала гарні меблі та прекрасне предметно-розвивальне середовище. Дитячий садок розраховувався на 50 місць. Першими вихователями були  А.І.Григоренко, Л.І.Богуш, Т.О.Пасічніченко, Н.С.Маточка, які мали відповідну педагогічну освіту. Навчання та виховання дошкільників здійснювалося за Державними програмами

В 1978 році до основного корпусу було добудовано ще одне крило, в якому розташувалися музично -  фізкультурний зал та 1 група для дітей  дошкільного віку. В ЗДО були створені умови для роботи 4 груп дітей дошкільного віку.  Територія дошкільного закладу потопала у морі зелені.

З 1976 по 1979 рр. заклад очолювала С.О.Сахно, з 1979 по 1987 рр. - О.Г.Маруфенко,  з 1987  по 2000 рр. – Л.В.Кириченко, з  2000 по 2010 рр. – О.І.Гайдук, з 2010 р. – А.Б.Москаленко і до сьогоднішнього часу. Тривалий час в садочку працювали педагогічні працівники С.О.Сахно, Л.В.Кириченко, Т.О.Пасічніченко, Л.І.Богуш, Л.Я.Куришко, О.І.Гайдук, Л.П.Дига, Н.С.Халецька.

В зв’язку з несприятливою демографічною ситуацією в Гадячі та малою наповненістю дітьми дитсадка в 1996 році рішенням Ради народних депутатів було проведено реорганізацію дошкільних дитячих установ міста. До 2004 року в ЗДО функціонувало 3 вікові групи, а саме: 1 група раннього віку та 2 групи дошкільного віку. В цей час дошкільний заклад відвідували 65 вихованців.

За роки функціонування закладу дошкільної освіти № 6 «Сонечко» випустив понад 3 тисячі дітей. Є серед них видатні люди, які прославили наш заклад, стали відомими лікарями, педагогами, спортсменами, банкирами, політиками,  а саме: Мотрич Валерій – підприємець, Депутат районної ради, Самойленко Олександр – військовий, Акімець (Мироненко) Таня, Акімець (Каліберда) Оксана – вчителі англійської мови, Гриценко Оксана – військовий лікар, Івер Олександр, Гайдук (Кучерявенко) Люда, Гайдук (Карпенко) Люба – лікарі та інші.

На сьогодні в закладі функціонує 4 групи: І молодша, ІІ молодша, середня, старша. На початок нового 2019 / 2020 навчального року в ЗДО  виховуються 85 дітей. Про щоденну організацію життєдіяльності вихованців, їх раціональне і збалансоване харчування піклуються 23 працівники закладу. Атмосферу затишку та комфорту  створюють 10  творчих та відданих своїй праці педагогів-дошкільників, які працюють над всебічним розвитком дітей, впроваджуючи в роботу інноваційні педагогічні технології та методики, зокрема: технологію фізичного виховання дітей М.Єфименка «Театр фізичного розвитку та оздоровлення дітей», технологію розвитку творчої особистості Г.Альтшуллера «Теорія розв’язання винахідницьких завдань», методику використання схем-моделей для навчання дітей описовим розповідям К.Крутій, спадщину В.Сухомлинського,  казкотерапію та інші.

Весь персонал працює наполегливо та плідно. Саме тому в нашому закладі по – родинному теплий клімат, в якому дітвора відчуває себе наче вдома.

Літ.: Протоколи засідань виконкому Гадяцької міської ради , місто Гадяч Полтавської області, 5 арк.; книги наказів по ДНЗ; Панасенко А.Я. Гадяч історико – краєзнавчий нарис. – Гадяч. – 1992.

Описание: D:\фото ДНЗ\IMG_NEW.jpgФото 1  - Дитячий ясла – садок №6 «Сонечко», 1975 рік

Описание: C:\Documents and Settings\User\Мои документы\Мои рисунки\img023.jpg

Фото 2 - Ігрова діяльність вихованців ДНЗ №6 «Сонечко», 1980 рік